Spustili sme predpredaj novej knihy Julky Batmendijnovej O čom sníva raketový pes? – Cesta hrdinov SNP za 12 dní. Kniha je momentálne v tlači a jej naskladnenie sa očakáva 27. 2. 2020. Všetci, čo si knihu predobjednajú pred týmto termínom, ju získajú s podpisom autorky.

ilustrovany fb obr

O čom sníva raketový pes? je pútavý denník z najrýchlejšieho ženského prechodu Cesty hrdinov SNP. Prvá časť živo zachytáva zážitky z 12 dní prebehu, druhú časť tvoria autentické zápisky z niekoľkomesačných príprav naň. Knihu si určite vychutnajú nielen bežci a priaznivci tejto diaľkovej trasy, ale aj všetci tí, ktorých láka svet východov a západov slnka, dobrodružstiev, ľudského odhodlania a priateľstva.

Julka Batmendijnová je slovenská ultrabežkyňa (ultrabeh – beh na viac ako 42 kilometrov) a organizátorka pretekov Severný živloplaz so štartom a cieľom v jej domovskom meste, v Starej Ľubovni. Knižka obsahuje vtipné autorkine ilustrácie.

Knihy objednané v predpredaji budú doručené aj s autogramom autorky!

Knihu si môžete objednať tu

Úryvok z knihy

Je 5:45. Prebúdzam sa do nultého dňa môjho prechodu Cesty hrdinov SNP. Byt napĺňa svieže letné šero a vzrušenie pred veľkou udalosťou. S Jurom začíname deň zvyčajnými rannými činnosťami a prozaickými úkonmi, ktoré sú nevyhnutne spojené s opustením príbytku na dlhšie.

Miki je presný ako hodinky. O 6:30 na parkovisku otvára kufor svojej rozheganej červenej oktávky, a už do nej spoločne tlačíme haraburdy až po strop: potraviny, riad, bandasky, topánky, oblečenie, spacáky, karimatky, závesnú sprchu, „sypačky“, elektroniku, lekárničku, chladničku, vaničku, sušiak na prádlo a všetko ostatné životne dôležité, čo si mestské dievča bezpodmienečne musí zobrať na viacdňový pobyt v prírode.

Vyrážame podľa plánu. So slnkom nízko nad horizontom opúšťame Bratislavu prebúdzajúcu sa do nového dňa a frčíme smer Trenčianska Turná. Rádio hrá, my kecáme o hocičom a tešíme sa na to, čo nás čaká. Sami presne nevieme, čo to bude, a to je na tom najlepšie.

Dočítať úryvok